Yazar adına göre arama hakkında ayrıntılı bilgi :

Şimdi de kütüphanemdeki yazarlardan adı "nusret fişek" olan yazara ait kitapları görmek istiyorsunuz demek? Bunun için de yine "Arama" menüsünden "Yazarına Göre" seçeneğini tıkladınız. Bir önceki bölümde değindiğimden tek farkı "eser" yerine "yazar" kutucuğu olan bir form ile karşılaştınız.
Öyleyse, eser arama ile ilgili detaylı bilgileri okumamış olanlar için, biraz tekrar yapayım. "Yazar" kutusuna büyük küçük harf girmeniz farketmez. Birden fazla kelime yazmak isterseniz, birer boşluk arayla istediğiniz sayıda kelime yazabilirsiniz.

Eğer aramanızın sonucunda isminin içinde hem "nusret" hem de "fişek" kelimelerinin geçtiği eserleri görmek istiyorsanız Arama sonucunda seçtiğim kriterlerin "hepsi bulunsun" seçeneğini tercih etmelisiniz.

Eğer aramanızın sonucunda yazar adının içinde "nusret" ya da "fişek" kelimelerinin herhangi birinin geçtiği kitapları görmek istiyorsanız aşağıdaki gibi Arama sonucunda seçtiğim kriterlerin "herhangi biri bulunsun" seçeneğini tercih etmelisiniz.
Aşağıdaki örnekte yapılan seçim ile hem Nusret Fişeke, hem adı Nusret olan yazarlara, hem de soyadı Fişek olan yazarlara ait kitaplar bulunur.

Yukarıdaki örnekte, aramanız sonucunda gelecek olan kitap listesinin "kitabın adı"na göre sıralanmasını seçtik. Dilerseniz sonuçları kitapların yazarına, konusuna ya da diline göre de sıralanmasını isteyebilirsiniz. (bkz. kitap listeleme hakkında ayrıntılı bilgi)

Gelelim sonuçların kaçlı listeler halinde sıralanacaklarına. Yukarıdaki örnekteki gibi gelecek sonuçların altmışar altmışar görünmesini istiyorsak, listeden "60"ı seçmemiz yeterlidir. Yani, eğer aramamız sonucunda bu kriterlere uyan 71 adet kitap bulursam, bunların önce ilk 60ını gösteririm. Bunu da sayfanın başında ve sonunda size haber veririm. Bakın bakın aşağıda gözüküyor!

Geriye kalan 11 adet arama sonucunu da görebilmeniz için Arama Sonuçları (0-60) bilgisini verdiğim satırın sağındaki ">"e tıklamanız yetecektir. (\">" ve ">>" konusunda ayrıntılı bilgi)

Eğer eser adı ve yazar adı dışında herhangi bir ya da birkaç kritere göre arama yapacaksanız "Detaylı Arama"dır mekanınız.

Devam ->