Eser adına göre arama hakkında ayrıntılı bilgi :

Farzedelim, adının içinde "türkiye" ve "çocuk" kelimeleri geçen bir eser arıyorsunuz ve "Arama" menüsünden "Eser Adına Göre" seçeneğini tıkladınız. Ben de yukarıdaki gibi bir ekranı gözleriniz önüne serdiiim... Yapmanız gereken, formu aşağıda bir örneğini göreceğiniz gibi doldurmak.
"Eser" kutusuna büyük küçük harf girmeniz farketmez. Birden fazla kelime yazmak isterseniz, birer boşluk arayla istediğiniz sayıda kelime yazabilirsiniz.

Eğer aramanızın sonucunda isminin içinde "türkiye" ya da "çocuk" kelimelerinin herhangi birinin geçtiği eserleri görmek istiyorsanız Arama sonucunda seçtiğim kriterlerin "herhangi biri bulunsun" seçeneğini tercih etmelisiniz.

Eğer aramanızın sonucunda isminin içinde hem "türkiye" hem de "çocuk" kelimelerinin geçtiği eserleri görmek istiyorsanız aşağıdaki gibi Arama sonucunda seçtiğim kriterlerin "hepsi bulunsun" seçeneğini tercih etmelisiniz.

Yukarıdaki örnekte, aramanız sonucunda gelecek olan kitap listesinin "kitabın dili"ne göre sıralanmasını seçtik. Dilerseniz sonuçları kitapların adına, yazarına, konusuna göre de sıralanmasını isteyebilirsiniz. (bkz. kitap listeleme hakkında ayrıntılı bilgi)

Tabii bir de sonuçların kaçlı listeler halinde sıralanacakları var. Dilerseniz buna, bir sonraki bölümde, yani "yazara göre arama" hakkında detaylı bilgi verirken değineyim.

Devam ->