Kitap listeleme hakkında ayrıntılı bilgi :

Herhangi bir arama ya da listeleme isteğiniz sonucunda yukarıdakine benzer (kitaplar farklı olabilir tabii) bir sayfayı ekranlarınıza taşırım. Bu sayfadaki kitapların listesinin adına, yazarına, konusuna ya da diline göre listelenmesi sizin isteğinize kalmış. Yukarıda, kırmızıyla çerçeve içine aldıklarımdan birine tıklamanız, kitapları ona göre alfabetik sıralamamı sağlar.
Sıralamayı neye göre yaptıysam onu yatık harflerle gösteririm.

Örneğin, yukarıdaki listeyi "kitap adına göre" sıralamışım. Çünkü kırmızıyla çerçeve içine aldığım bölümdeki seçeneklerden "kitap" yatık harflerle yazılmış. Eğer yazara göre bir sıralama yapmış olsaydım "yazar" yatık harflerle yazılı olurdu. Tıpkı aşağıdaki gibi.


Arama Sonuçları (0-10) satırının sağ ve solundaki şu ">" ve ">>" işaretleri takılıyor elbet gözünüze.
Kısaca, aramanız ya da istediğiniz liste sonucunda 415 adet eser bulmuşum ve karşınıza bunların ilk 10 tanesini sunmuşum. "Ya geriye kalan 405 kitap?" demeyin hemen bir sonraki 10 sonucu (yani sonuç listesindeki 10. kitap ile 20. kitap arasını) görmek için > işaretine tıklamanız yeterli.
Diyelim ki bu > işaretine tıklaya tıklaya 340-350 arasına geldiniz. Ancak önceki listeyi yani 330-340 aralığını görmek istiyorsunuz. < işareti yetişir imdadınıza. Hani şu sol tarafta duran.
Peki ya >> ile << işaretleri? Onlar da listenin en sonuna ve en başına yapmak isteyeceğiniz geziler için emrinize amadeler.

Listede gördüğünüz herhangi bir kitabın kütüphanemde kayıtlı diğer bilgilerini (kapak resmi, yayıncısı, içeriği, vb.) görmek isterseniz eğer, kitabın adının sağındaki "AYRINTILI BİLGİ"ye tıklamanız yeterli.

Haydi yavaş yavaş arama yapmaya adım atalım kütüphanemde.

Devam ->